Aloe Ever Shield Deodorant – parandaloni djersitjen pa efekte të dëmshme

Aloe ever shieldAloe Ever Shield Deodorant – është njëri nga produktet e rralla në treg i cili nuk përmban kripëra të dëmshme të aluminit. Ky produkt nuk e ndalon djersitjen e natyrshme, mirëpo e parandalon krijimin e bakterieve të cilat janë shkaktarë të kundërmimit të keq.

Kjo formulë e butë me xhelin e stabilizuar të Aloe Verës nuk përmban kripëra të aluminit të cilat gjenden në shumicën e deodorantëve tjerë në treg. Alumini është metal helmues: ndikon në sistemin qendror nervor. Gjithashtu, alumini mund ta çrregulloj gjendjen e kalciumit në organizëm, për shkak të ndikimit të aktivitetit të gjandrrave paratiroide – hormoni i tepërt paratiroid mund të sjellë deri tek niveli i lartë i kalciumit në gjak.

Jemi krenarë që mund t’ua sjellim produktin i cili i ka eliminuar këto rreziqe pa e cenuar cilësinë.

Forma e përshtatshme e mundëson aplikimin e Aloe Ever Shield atje ku është e nevojshme.

Nuk len shenja në rroba, bile as pas përdorimit të gjatë.


Përparësitë e deodorantit Aloe Ever Shield:

  1. Nuk përmban kripëra alumini
  2. Nuk len shenja në rroba
  3. Mund të përdoret menjëherë pas rrojës dhe depilimit
  4. Paketmi madh i cili qëndron me muaj

 


Këshillë:

Përdorni rregullisht Aloe Ever Shield për ndjenjë të freskisë përgjatë tërë ditës.


Për më shumë informata dhe porosi të produkteve na kontaktoni në 044/901-639

admin

admin

View all articles by me
I'm on social media

No Comments

No comments yet

You can be first to leave a comment

Write a comment

info_outline

Your data will be safe!

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.

Transporti falas

Për blerjet mbi €100

Mbështetja profesionale

Mbështetje e ekipit profesional

Fitimi shtesë

15-48% për rekomandimet e produkteve

Promocione

Zbritje promocionale

Shqip Shqip English English